Πάτρα: Ζημιές από τον αέρα - Σχηματίστηκε ακόμη και υδροστρόβιλος
Οι άνεμοι, έκαναν ιδαίτερα αισθητή την παρουσία τους στην περιοχή του Πελεκάνου - Από τα έντονα φαινόμενα σημειώθηκαν ζημιές στην περιοχή, με δέντρα να σπάνε και να ξεριζώνονται, κάδους να αναποδογυρίζουν ή να μετακινούνται στη μέση του δρόμου, ενώ δεν αποφεύχθηκαν οι ζημιές στο περίπτερο που βρίσκεται στην περιοχή
Ισχυρότατοι άνεμοι πνέουν σε όλη την Πάτρααπό νωρίς το μεσημέρι της Καθαράς Δευτέρας. Οι άνεμοι, έκαναν ιδαίτερα αισθητή την παρουσία τους στην περιοχή του Πελεκάνου, όπου νωρίτερα δημιουργήθηκε ακόμη καιυδροστρόβιλος.
Μάλιστα, από τα έντονα φαινόμενα σημειώθηκαν ζημιές στην περιοχή, με δέντρα να σπάνε και να ξεριζώνονται, κάδους να αναποδογυρίζουν ή να μετακινούνται στη μέση του δρόμου, ενώ δεν αποφεύχθηκαν οι ζημιές στο περίπτερο που βρίσκεται στην περιοχή.
Σημειώνεται πως κινητοποιήθηκε και ο δήμαρχος Πατρέων Κώστας Πελετίδης, ο οποίος διαμένει στην περιοχή. Μάλιστα ο κ. Πελετίδης έσπευσε να βοηθήσει τους κατοίκους να επιδιορθώσουν κάποιες από τις ζημιές που προκλήθηκαν από τους ισχυρότατους ανέμους.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town