Καθηγητής καταγγέλλει επίθεση σε συνάδελφό του: «Οι φασίστες με τις κουκούλες δεν μας πτοούν»
Επίθεση σε βάρος της καθηγήτρις του ΑΠΘ, Νιόβης Παυλίδου, καταγγέλλει ο καθηγητής του Πανεπιστημίου Κρήτης, Αχιλλέας Γραβάνης - «Ο φασισμός μέσα στα Πανεπιστήμια ξαναχτύπησε»
Επίθεση στη συνάδελφό του και καθηγήτρια του ΑΠΘ, Νιόβη Παυλίδου, από κουκουλοφόρους, καταγγέλλει ο καθηγητής του Πανεπιστημίου Κρήτης, Αχιλλέας Γραβάνης.
Συγκεκριμένα ο κ. Γραβάνης αναφέρει στην ανάρτησή του: «ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΟΒΗ!
Ο φασισμός μέσα στα πανεπιστήμια ξαναχτύπησε! Αυτή τη φορά στόχος η εξαιρετική καθηγήτρια του ΑΠΘ Νιόβη Παυλίδου. Φωνή ελεύθερη, υπεύθυνη, θαρρετή και προ πάντων με παραγωγικές προτάσεις για ένα σύγχρονο πανεπιστήμιο. Η φίλη Νιόβη είναι κόσμημα της κοινωνίας των πολιτών. Οι απειλές των φασιστών με τις κουκούλες μέσα στα πανεπιστήμια δεν μας πτοούν, αντίθετα δυναμώνουν τη φωνή μας και την αποφασιστικότητά μας για ένα δημοκρατικό, ελεύθερο, ποιοτικό πανεπιστήμιο».
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!