Κορωνοϊός - Κεφαλονιά: 37χρονος μεταφέρθηκε με αιματολογική διαταραχή στο Ρίο - Είχε εμβολιαστεί με Johnson & Johnson
«Περιμένουμε την γνωμάτευση των ειδικών, για να δούμε τι ακριβώς συνέβη - Δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι παρενέργεια από το εμβόλιο» ανέφερε ο αναπληρωτής διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Κεφαλονιάς
Ενας 37χρονος από την Κεφαλονιά, διακομίστηκε το πρωί της Πέμπτης, από το Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλονιάς στο Γενικό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών, επειδή παρουσίασε αιματολογική διαταραχή και κρίθηκε σκόπιμο από τους θεράποντες γιατρούς του, να μεταφερθεί σε νοσοκομείο εκτός νησιού, με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
Ο 37χρονος πριν από 10 ημέρες είχε κάνει το εμβόλιο της Johnson & Johnson, όμως ακόμα κανείς δεν γνωρίζει αν πρόκειται για παρενέργεια από το εμβόλιο.
«Αναμένουμε τη γνωμάτευση των ειδικών»
Σύμφωνα με τον αναπληρωτή διοικητή του Γενικού Νοσοκομείου Κεφαλονιάς κ. Χρήστο Παυλάτο: «Περιμένουμε την γνωμάτευση των ειδικών, για να δούμε τι ακριβώς συνέβη. Δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι παρενέργεια από το εμβόλιο».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.