Ακόμα ένα άγριο περιστατικό βίας σημειώθηκε στο κέντρο υγείας Κιάτου την Τετάρτη.Συγκεκριμένα, ένας άντρας, έσπασε την τζαμαρία στην κεντρική είσοδο του Κέντρου Υγείας και επιτέθηκε με μία φαλτσέτα σε νοσηλευτή, τραυματίζοντάς τον στο χέρι.
Ένας νοσηλευτής προσπάθησε να σταματήσει τον δράστη ενώ οι συνάδελφοι του είχαν καλέσει την αστυνομία. Ο δράστης του επιτέθηκε τραυματίζοντας τον στο χέρι.
Ο ίδιος έγραψε- έντρομος- στο Facebook:
« Η άλλη όψη του νομίσματος...
Όταν είσαι στην θέση σου προκειμένου να σώσεις ή να βοηθήσεις τον συνάνθρωπο και εκεί έχεις να κάνεις με την παράνοια, με τον υπόκοσμο, με αυτόν που έρχεται για να δημιουργήσει φασαρία. Όταν για πολλοστή φορά σπάνε και δημιουργούν φθορές στο Κέντρο Υγείας Κιάτου. Όταν πας να τον σταματήσεις να μην φύγει ώσπου να έρθει η Αστυνομία και να αναλάβει. Όταν αυτός τραβάει φαλτσέτα και δυστυχώς σε πετυχαίνει ευτυχώς στο χέρι... Όταν τα βαρέα και ανθυγιεινά είναι ένα σύντομο ανέκδοτο για εμάς τους υγειονομικούς...».
Κλείσιμο
Ευτυχώς στο σημείο έφτασαν γρήγορα αστυνομικοί της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής της Εγκληματικότητας που πέρασαν χειροπέδες στον δράστη.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!