Συναγερμός σήμανε το απόγευμα του Σαββάτου στην Πάτρα, καθώς τρεις τουρίστες από τη Γαλλία εντοπίστηκαν θετικοί στον κορωνοϊό και χρειάστηκε να μεταφερθούν στο νοσοκομείο.
Οι τουρίστες υποβλήθηκαν σε τεστ μαζί με γκρουπ που θα ταξίδευε από την Πάτρα στη Ζάκυνθο και έτσι διαπιστώθηκε ότι είναι θετικοί στον κορωνοϊό. Πρόκειται για μια μητέρα με τα παιδιά της, 50, 24 και 12 ετών.
Για τη διακομιδή τους στο Νοσοκομείο στήθηκε επιχείρηση από τις Υγειονομικές Αρχές της περιοχής στο κέντρο της Πάτρας όπου βρίσκονταν και πιο συγκεκριμένα στην Πλατεία Γεωργίου, λίγο μετά τις 6 το απόγευμα του Σαββάτου. Εκεί έφθασαν πλήρωμα με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ προκειμένου να τους παραλάβει και να τους διακομίσει στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Πάτρας στο Ρίο.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town