Όλα στραβά πήγαν γιαδύο Έλληνες ηλικίας 36 και 29 χρόνων, οι οποίοι παραβίασαν την κεντρική είσοδο στο τσιπουράδικο ενός39χρονου στην συνοικία του Αγίου Κωνσταντίνου στον Βόλο και εισέβαλαν στο εσωτερικό για να κλέψουν, τα ξημερώματα του Σαββάτου.
Αφού φορτώθηκαν με τηνταμειακή μηχανή, την τηλεόραση και τα μηχανήματα παραγγελιών, διαπίστωσαν έντρομοι ότι είχαν εγκλωβιστεί στο κατάστημα, καθώς η πόρτα την οποία είχαν διαρρήξει κλειδώθηκε αυτόματα.
Την ίδια ώρα, οι κάμερες παρακολούθησης που διαθέτει το τσιπουράδικο κατέγραφαν πεντακάθαρα τα πρόσωπά τους. Έτσι, πάνω στον πανικό τους, έσπασαν με έναν πυροσβεστήρα την τζαμαρία και τράπηκαν σε φυγή.
Όταν έγινε αντιληπτή η διάρρηξη, ο ιδιοκτήτης του καταστήματος παρέδωσε το βίντεο στους αστυνομικούς της Ασφάλειας, που δεν άργησαν να εντοπίσουν τους δράστες και να προχωρήσουν στην σύλληψή τους και την παραπομπή τους στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Βόλου με κατηγορίες για κλοπή και φθορά ξένης ιδιοκτησίας. Μάλιστα, βρήκαν στην κατοχή τους την τηλεόραση που αποδόθηκε στον επιχειρηματία.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!