Εθνική Οδό Κορίνθου - Τριπόλεως: Έσκασε λάστιχο φορτηγού και προκάλεσε καραμπόλα 6 οχημάτων
Στον κόμβο Νεμέας
Σοβαρό τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε εχθές το βράδυ στο 114ο χλμ του Νέου Αυτοκινητόδρομου Κορίνθου -Τριπόλεως στον κόμβο Νεμέας. Το λάστιχο ενός φορτηγού οχήματος έσκασε ενώ κινούνταν προς Τρίπολη, και τα κομμάτια του να σκορπιστούν στο οδόστρωμα.
Αυτό, είχε ως αποτέλεσμα, πολλά αυτοκίνητα που ήταν πίσω και δίπλα από το φορτηγό να μην μπορούν να αποφύγουν τα κομμάτια του ελαστικού και να χτυπήσουν το ένα πίσω από το άλλο.
Ευτυχώς δεν υπήρξαν τραυματισμοί. Στο σημείο έφτασαν περιπολικά, ασθενοφόρο και πυροσβεστικό όχημα. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Αυτοκινητοδρόμων Ανατολικής Πελοποννήσου.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!