Συνελήφθη και προσήχθη στο αστυνομικό τμήμα - Με σιδερογροθιά κυκλοφορούσε στη Ρόδο, ενώ ένας άλλος έκρυβε όπλο στο αυτοκίνητό του στη Δράμα
Μάνος Τσαγκαράκης
Αποτελεσματικός αποδείχθηκε ο δειγματοληπτικός έλεγχος που έκαναν οι αστυνομικοί της Ο.Π.Κ.Ε. σε έναν 40χρονο Έλληνα ο οποίος κινείτο ύποπτα σε μια τοπική κοινότητα του Δήμου Ναυπλιέων, καθώς αποδείχθηκε ότι ήταν οπλισμένοςως τα… δόντια!
Ούτε λίγο ούτε πολύ, ο ύποπτος είχε στην κατοχή του δυο ρόπαλα, ένα μαχαίρι με λάμα μήκους 12 εκατοστών και μια σιδερένια βέργα τα οποία κατασχέθηκαν! Ο δράστης συνελήφθη και προσήχθη στο αστυνομικό τμήμα που διενεργεί προανάκριση, ενώ στη συνέχεια παραπέμφθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Ναυπλίου κατηγορούμενος για παραβάσεις του νόμου περί όπλων.
Είχε όπλο στο αυτοκίνητό του
Μπλόκο στο αυτοκίνητο που οδηγούσε ένας Έλληνας έστησαν οι αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Κάτω Νευροκοπίου σε έναν οικισμό της Δράμας, το βράδυ της Παρασκευής και βρήκαν κρυμμένο στο εσωτερικό του οχήματος ένα πιστόλι κρότου που είχε ένα αβολίδωτο φυσίγγιο στον γεμιστήρα. Το όπλο κατασχέθηκε και σε βάρος του οδηγού σχηματίστηκε δικογραφία για παράνομη οπλοκατοχή με την οποία οδηγήθηκε στην εισαγγελέα Πρωτοδικών Δράμας.
Ένας 19χρονος Έλληνας υποβλήθηκε σε έλεγχο από αστυνομικούς της Ο.Π.Κ.Ε. που περιπολούσαν στη Ρόδο τις πρώτες πρωινές ώρες της Παρασκευής και συνελήφθη, καθώς στην κατοχή του βρέθηκε μια σιδερογροθιά.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!