Καλά στην υγεία τους είναι οι δύο χειριστές κανό-καγιάκ που αγνοούνταν χθες στη θαλάσσια περιοχή μεταξύ Σουνίου και Μακρονήσου και ήταν σε εξέλιξη επιχείρηση για τον εντοπισμό τους από σκάφος του λιμενικού σώματος και ένα ελικόπτερο.
Οι δύο χειριστές του κανό-καγιάκ επέστρεψαν μόνοι τους σε ακτή στο Σούνιο.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.