Έτσι λοιπόν, στο πλαίσιο και της φετινής θεματικής που είναι το παρελθόν το παρόν και το μέλλον της Ελλάδας, αλλά και με αφορμή τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση, στο κέντρο της πόλης και συγκεκριμένα σε μεγάλους οδικούς άξονες όπως η Εγνατία και η οδός Τσιμισκή τοποθετήθηκαν λάβαρα και σημαίες που χρησιμοποιούσαν οι Έλληνες στο διάστημα της Επανάστασης.
Όπως αναφέρει και η ΔΕΘ-Helexpo σε ανακοίνωση της, “οι Σημαίες της Επανάστασης προέρχονται από όλη την χώρα και αποτυπώνουν όλες τις διαφορετικές απελευθερωτικές πρωτοβουλίες, που αναλήφθηκαν σε διάφορα σημεία της επικράτειας.
Κλείσιμο
Η Σημαία της Φιλικής Εταιρείας, της Ύδρας, του Καστελόριζου, της Χαλκιδικής, του Πηλίου (Άνθιμος Γαζής), αλλά και αυτές που ύψωσαν ο Κολοκοτρώνης και ο Υψηλάντης, μαζί με την Ελληνική, θα κοσμήσουν το κέντρο της Θεσσαλονίκης”.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town