Συμβολική διαμαρτυρία έξω από την κεντρική είσοδο του Διεθνούς Εκθεσιακού Κέντρου της Θεσσαλονίκης, πραγματοποίησαν, το πρωί, μέλη της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης, με αφορμή τα σημερινά εγκαίνια της 85ης ΔΕΘ.
Κρατώντας πανό, ζήτησαν να ικανοποιηθούν μία σειρά από αιτήματά τους, όπως η ενίσχυση αστυνομικών υπηρεσιών της πόλης με προσωπικό και υλικοτεχνικό εξοπλισμό.
«Παλεύουμε με την εγκληματικότητα και την εγκληματική αδιαφορία σας» αναγραφόταν σε ένα από τα πανό και σε ένα άλλο «Με sms και ευχαριστώ εμπαίζετε το αστυνομικό προσωπικό».
Κλείσιμο
Οι διαμαρτυρόμενοι σχημάτισαν ένα τεράστιο «θα» με τα πανό στο χώρο, μπροστά στην πύλη της ΔΕΘ.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!