Τα φρόντιζε στην αυλή του σπιτιού του - Μίνι χασισοφυτεία και στους Αγίους Θεοδώρους
Μάνος Τσαγκαράκης
Πλήθος χασισόδεντρακαλλιεργούσε στην αυλή της κατοικίας του σε μια κοινότητα του Δήμου Σικυωνίων στην Κορινθία ένας 56χρονος Έλληνας, αδιαφορώντας για το αν κάποιος θα αποκάλυπτε στις αρχές τις παράνομες δραστηριότητές του! Μάλιστα, είχε τρυγήσει σχεδόν μισό κιλό κάνναβης από αυτά.
Όταν οι αστυνομικοί του τοπικού τμήματος πληροφορήθηκαν πώς... στόλιζε την αυλή του ο 56χρονος, έκαναν επιτόπια έρευνα και βρήκαν τα 22 δενδρύλλια κάνναβης ύψους 2,20 μέτρων, τα οποία ξεριζώθηκαν και κατασχέθηκαν, όπως και ποσότητες ακατέργαστης κάνναβης συνολικού βάρους 443,8 γραμμαρίων οι οποίες βρέθηκαν στο σπίτι του. Ο 56χρονος συνελήφθη, σχηματίστηκε σε βάρος του δικογραφία για καλλιέργεια και κατοχή ναρκωτικών και οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Κορίνθου.
Μίνι χασισοφυτεία και στους Αγίους Θεοδώρους
Στην αποθήκη ιδιοκτησίας του, δίπλα στο σπίτι του στους Αγίους Θεοδώρους Κορινθίας, καλλιεργούσε μέσα σε γλάστρες μια μίνι φυτεία από εννέα δενδρύλλια κάνναβης ύψους 2,20 μέτρων ένας 58χρονος, ο οποίος συνελήφθη το μεσημέρι της Πέμπτης από αστυνομικούς της Ασφάλειας Κορίνθου. Ο δράστης παραπέμφθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Κορίνθου με την κατηγορία της καλλιέργειας ναρκωτικών.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!