Σε εξέλιξη αυτή την ώρα η μοτοπορεία των διανομέωνστο κέντρο της Αθήνας, στο πλαίσιο της σημερινής 24ωρης απεργίας τους.
Νωρίτερα οι εργαζόμενοι συγκεντρώθηκαν στο Πεδίον του Άρεως.
Αν και ηe-food ανακοίνωσε από χθες τη μετατροπή 2.016 συμβάσεων ορισμένου χρόνου σε αορίστου, τα σωματεία παραμένουν σε επιφυλακή και προχώρησαν στην κινητοποίηση.
Κλείσιμο
Ο πρόεδρος του Σωματείου Γιώργος Στεφανάκης έκανε λόγο για μεγάλη νίκη και σημείωσε ότι η απεργία έχει στόχο « να ενισχύσουμε τον αγώνα και να δεσμεύσουμε την e-food να υλοποιήσει όσα θετικά ανακοίνωσε».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town