Μάχη με τα κύματα έδωσαν τα ρυμουλκά που βοήθησαν το φορτηγό πλοίο στην Άνδρο (Βίντεο)
Το ακυβέρνητο λόγω μηχανικής βλάβης φορτηγό πλοίο οδηγήθηκε εχθές στο λιμάνι της Καρύστου στην Εύβοια
Το ακυβέρνητο λόγω μηχανικής βλάβης φορτηγό πλοίο στη θαλάσσια περιοχή βόρεια της Άνδρου, είχε αγκυροβολήσει ασφαλώς στον Καμπανό και περίμενε τη λύση που δόθηκε χθες, 30 Σεπτεμβρίου 2021, από δύο ρυμουλκά, το CH Gemitzoglou και το Vernikos Sifnos, τα οποία και το οδήγησαν στο λιμάνι της Καρύστου στην Εύβοια.
Το πλοίο, με σημαία Παναμά, μεταφέρει ξυλεία και είχε αναχωρήσει από την Τουρκία με προορισμό την Τυνησία, με 20 άτομα πλήρωμα (12 Τούρκους και 8 Ουκρανούς ναυτικούς).
Στο παρακάτω video της andriakipress.gr μπορείτε να παρακολουθήσετε ένα μικρό δείγμα της μάχης που έδωσαν τα δύο ελληνικά ρυμουλκά για να σώσουν το φορτηγό πλοίο.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!