87χρονη πυροβόλησε διαρρήκτη σε χωριό της Ηλείας και συνελήφθη!
Η αστυνομία συνέλαβε και τον επίδοξο διαρρήκτη - Σε βάρος του ασκήθηκε δίωξη για ληστεία - Δικογραφία για πρόκληση σωματικής βλάβης και εναντίον της 87χρονης
Βρήκε και το μπελά της μια 87χρονη γυναίκα η οποία είχε το θάρρος να αντισταθεί στον διαρρήκτη που είχε εισβάλει στο σπίτι της σε ένα χωριό του Πύργου και να τον... πυροβολήσει τραυματίζοντάς τον ελαφρά, καθώς οι αστυνομικοί της Ασφαλείας της πέρασαν χειροπέδες!
Ο δράστης είχε μπει το μεσημέρι της Δευτέρας στο σπίτι από την ανασφάλιστη είσοδο και είχε ήδη αρπάξει την τσάντα της που περιείχε διάφορα έγγραφα και προσωπικά της αντικείμενα, όταν η ηλικιωμένη τον πήρε είδηση. Τότε, την χτύπησε και προσπάθησε να φύγει τρέχοντας, αλλά εκείνη πυροβόλησε με αεροβόλο όπλο εναντίον του τραυματίζοντάς τον στο χέρι!
Κλείσιμο
Τελικά, ο κακοποιός κατάφερε να διαφύγει προσωρινά, αλλά βάσει της περιγραφής που έδωσε το θύμα τον εντόπισαν άμεσα οι αστυνομικοί της Ασφαλείας, τον συνέλαβαν και τον οδήγησαν στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Ηλείας που του άσκησε δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για ληστεία. Όμως, συνέλαβαν και την ηλικιωμένη, σε βάρος της οποίας σχηματίστηκε δικογραφία για πρόκληση επικίνδυνης σωματικής βλάβης!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!