Άγρια καταδίωξη οχήματος από αστυνομικούς σημειώθηκε τις πρώτες πρωινές ώρες της Δευτέρας (περίπου στις 05:00) στο κέντρο της Αθήναςκαι συγκεκριμένα στην περιοχή του Αγίου Παντελεήμονα στις οδούς Σκορδά και Παπαναστασίου.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες του protothema.gr, όλα ξεκίνησαν όταν αστυνομικοί της ομάδας ΟΠΚΕ σταμάτησαν όχημα για έλεγχο το οποίο ωστόσο δεν ανταποκρίθηκε, μπήκε σε μονόδρομο και επιχείρησε να τους εμβολίσει. Από τον εμβολισμό δεν τραυματίστηκε κανείς ωστόσο αμέσως ξεκίνησε καταδίωξη του οχήματος στην περιοχή του Αγίου Παντελεήμονα.
Ο οδηγός ανέπτυξε μεγάλη ταχύτητα στην προσπάθειά του να διαφύγει με τους αστυνομικούς να το καταδιώκουν χωρίς τελικά να καταφέρουν να το ακινητοποιήσουν.
Η καταδίωξη ήταν άγρια ενώ οι αστυνομικοί φέρεται να πυροβόλησαν κατά του οχήματος, ωστόσο αυτό διέφυγε καθώς αυτό έμπαινε συνεχώς σε μονοδρόμους ενώ περνούσε με κόκκινους σηματοδότες.
Κλείσιμο
Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις στο κέντρο της Αθήνας επιχειρούν να εντοπίσουν το όχημα για το οποίο διαθέτουν αρκετά στοιχεία προκειμένου οι έρευνες να τελεσφορήσουν τις επόμενες ώρες.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!