Βόλος: Συνέλαβαν 60χρονο που έσκισε τη νύχτα τα λάστιχα 36 αυτοκινήτων
Το βράδυ ο συλληφθείς τρυπούσε τα λάστιχα της εξωτερικής πλευράς των αυτοκινήτων – Θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα
Λάστιχα αυτοκινήτων έβαλε στο μάτι ένας 60χρονος στον Βόλο, που πέρασε όλο το βράδυ σκίζοντάς τα με ένα μαχαίρι.
Μάλιστα ο 60χρονος, που συνελήφθη από τις αρχές, έσκισε τα λάστιχα 36 σταθμευμένων αυτοκινήτων, στην οδό Ιωλκού, λίγο πάνω από τον περιφερειακό του Βόλου.
Η Αστυνομία εξιχνίασε γρήγορα την υπόθεση, εντόπισε και συνέλαβε τον δράστη, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία με την κατηγορία της φθοράς ξένης ιδιοκτησίας και παράβασης της νομοθεσίας περί όπλων.
Ο δράστης προκάλεσε τις φθορές τρυπώντας τα λάστιχα με αιχμηρό αντικείμενο στην εξωτερική πλευρά των αυτοκινήτων, από το σημείο που περνούσε και έκρινε ότι τον διευκόλυνε.
Κλείσιμο
Πάνω του εντοπίστηκε και κατασχέθηκε μαχαίρι, με το οποίο φέρεται ότι προκάλεσε τις φθορές.
Μόλις ολοκληρωθεί η προανάκριση, ο 60χρονος αναμένεται να οδηγηθεί στον εισαγγελέα του Βόλου.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.