Μαθήτρια πήγε με κουζινομάχαιρο στο σχολείο - Ήθελε να σκοτώσει σημαιοφόρο και παραστάτες
Μόλις ο δάσκαλος είδε το μαχαίρι στην τσάντα της 11χρονη μαθήτριας ειδοποίησε τους γονείς της και την παιδοψυχολόγο του σχολείου - Η μητέρα του κοριτσιού υποστήριξε ότι πρόκειται για παρεξήγηση
Συναγερμός σήμανε σε δημοτικό σχολείο της Δυτικής Αττικής, όταν μία 11χρονη μαθήτρια πήγε στο σχολείο με μαχαίρι, δύο μέρες πριν από την 28η Οκτωβρίου.
Όπως μετέδωσε το δελτίο ειδήσεων του MEGA, ένας μαθητής ενημέρωσε το δάσκαλο του ότι η συμμαθήτριά του είχε φέρει στο σχολείο μαχαίρι.
Μόλις ο δάσκαλος κοίταξε στην τσάντα του κοριτσιού διαπίστωσε ότι όντως υπήρχε ένα μαχαίρι και μάλιστα κουζινομάχαιρο.
Άμεσα ειδοποιήθηκαν οι γονείς και η παιδοψυχολόγος του σχολείου, ενώ το κορίτσι φαίνεται να είπε μέσα στην τάξη ότι είχε σκοπό να σκοτώσει τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες της παρέλασης.
Η μητέρα του κοριτσιού υποστήριξε ότι πρόκειται για παρεξήγηση και στην πραγματικότητα ήταν ένα αστείο μεταξύ του παιδιού και δύο συμμαθητριών της.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!