Σε Πρότυπο Κέντρο Τεχνολογίας αναμένεται να μετατραπεί το Δημοτικό Σχολείο στις Καστανιές του Έβρουσύμφωνα με ανακοίνωση που εξέδωσε ο δήμαρχος Ορεστιάδας, Μαυρίδης Βασίλειος.
Στην ίδια ανακοίνωση ευχαριστεί την υφυπουργό Τουρισμού, Σοφία Ζαχαράκη και τον διευθυντή του Πρωθυπουργικού γραφείου, Γρηγόρη Δημητριάδη για τη σημαντική συνεισφορά τους προς τον σκοπό αυτό.
Αναλυτικά το Δελτίο Τύπου που εξέδωσε ο Δήμος Ορεστιάδας:
«Ο Δήμος Ορεστιάδας ευχαριστεί θερμά την Υφυπουργό Τουρισμού κα Σοφία Ζαχαράκη και τον Διευθυντή του Πρωθυπουργικού Γραφείου κ. Δημητριάδη Γρηγόρη για την άμεση και αποτελεσματική ανταπόκρισή τους στο αίτημά μας για εξασφάλιση χρηματοδότησης για προμήθεια σημαντικών ποσοτήτων ηλεκτρολογικού υλικού για τη μετατροπή του Δημοτικού Σχολείου Καστανεών σε Πρότυπο Κέντρο Τεχνολογίας.
Το διαχρονικό και ειλικρινές ενδιαφέρον της κας Ζαχαράκη και του κου Δημητριάδη, μας δίνουν τη δύναμη να συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας για αναβάθμιση των δομών του Δήμου μας, προς όφελος της τοπική κοινωνίας.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town