Πάρος: Πέθανε 66χρονος ενώ ταξίδευε με το πλοίο της γραμμής
Προανάκριση διενεργεί το Λιμεναρχείο
Την τελευταία του πνοή άφησε ένας 66χρονος επιβάτης σήμερα το πρωί εν πλω στο πλοίο «Blue Star Naxos».
Σύμφωνα με την Λιμενική Αρχή Πάρου, ο άτυχος άντρας υπέστη λιποθυμικό επεισόδιο εντός του πλοίου και έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης. Το πλοίο εκτελούσε το προγραμματισμένο δρομολόγιο Αστυπάλαια-Αιγιάλη-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά.
Αφού έφτασε στο λιμάνι της Πάρου, ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ παρέλαβε τον 66χρονο και τον μετέφερε στο Κέντρο Υγείας του νησιού, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!