Συγκλονισμένη είναι η τοπική κοινωνία στο Αγρίνιοαπό το άκουσμα της είδησης ότι 35χρονος φέρεται να σκότωσε τη 57χρονη μητέρα του με μαχαίρι ενώ τραυμάτισε και τη γιαγιά του.
Tο συγκλονιστικό συμβάν έλαβε χώρα στην περιοχή του παλαιού νοσοκομείου τα ξημερώματα της Τρίτης και επί τόπου βρίσκεται αυτή την ώρα αστυνομική δύναμη και ιατροδικαστής που εξετάσει το σημείο τέλεσης του εγκλήματος.
Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι η Αστυνομία ειδοποιήθηκε από την τραυματισμένη γιαγιά του φερόμενου ως δράστη, η οποία αν και αιμόφυρτη, βρήκε τη δύναμη και κάλεσε τις Αρχές.
Στην περιοχή επικρατεί μεγάλη αναστάτωση σε περίοικους και γείτονες της οικογένειας, ενώ σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, η Αστυνομίαέχει προχωρήσει ήδη στη σύλληψη του φερόμενου ως δράστη.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.