Μεγάλες ποσότητες καλαμιών ξέβρασε νωρίς σήμερα το πρωί ο Θερμαϊκός Κόλπος.
Περαστικοί που περπατούσαν στη Λεωφόρο Νίκης, κοντά στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης, αντίκρισαν ένα πρωτοφανές περιστατικό. Μάλιστα, ορισμένοι δυσκολεύτηκαν και στηδιέλευση από το σημείο, καθώς τα κλαδιά είναι απλωμένα σχεδόν σε όλο το πεζοδρόμιο.
Εκτός από τα κλαδιά, ο Θερμαϊκός ξέβρασε και πολλά σκουπίδια.
Συνεργείο του δήμου Θεσσαλονίκης έσπευσε για να καθαρίσει το σημείο.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.