Βόλος: Πέθανε από κορωνοϊό 33χρονη με υποκείμενα νοσήματα
Νοσηλευόταν σε ΜΕΘ Covid, αλλά κατέληξε από επιπλοκές της νόσου
Μια κοπέλα, μόλις 33 ετών άφησε το Σάββατο την τελευταία της πνοή στηΜΕΘ Covid του Νοσοκομείου Βόλου.
Σύμφωνα με πληροφορίες του magnesianews.gr, η 33χρονη είχε προσβληθεί από κορωνοϊό, ενώ αντιμετώπιζε σοβαρά υποκείμενα νοσήματα, τα όποια είχαν επιδεινώσει σοβαρά την υγεία της. Δυστυχώς η 33χρονη κατέληξε από τις επιπλοκές του κορωνοϊού το περασμένο Σάββατο.
Στο μεταξύ το τελευταίο 24ωρο καταγράφονται ακόμη δύο απώλειες ασθενών, δύο ηλικιωμένων 83 και 87 ετών, που κατέληξαν από επιπλοκές του κορωνοϊού.
Σήμερα, 20 Δεκεμβρίου, νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Βόλου 71 ασθενείς στις Κλινικές και επτά στη ΜΕΘ Covid.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.