Ένα απίστευτο περιστατικό συνέβη στοΝοσοκομείο Γεννηματάς όταν γιος ασθενούς επιτέθηκε στους γιατρούς με μαχαίρι και μπιτόνι βενζίνης καταλογίζοντάς τους ότι δεν φροντίζουν αρκετά τον πατέρα του που νοσηλεύεται στη χειρουργική κλινική.
Ο 40χρονος εισέβαλε στο κτήριο 3 όπου στεγάζεται η χειρουργική, ανέβηκε στον 1ο όροφο που βρίσκονται τα γραφεία των γιατρών και πληροφορίες θέλουν να απειλούσε ότι θα αυτοκτονήσει. Οι γιατροί έντρομοι κάλεσαν την αστυνομία και ισχυρές δυνάμεις έφτασαν στο σημείο και ο άνδρας συνελήφθη.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.