Κραυγή αγωνίας από ηλικιωμένο στον Γέρακα ο οποίος από την περασμένη Δευτέρα παραμένει χωρίς ηλεκτρικό μαζί και με άλλες οικογένειες περίπου είκοσι σπιτιών σε έναν από τους κεντρικότερους δρόμους της πόλης.
Ο κ. Γιώργος Τράμπας, απόστρατος αξιωματικός του ναυτικού με 15 χρόνια στα υποβρύχια, καταγγέλλει στο protothema.gr την αδιαφορία του ΔΕΔΔΗΕ όπου δεν στέλνει τεχνικούς να επισκευάσουν μια απλή όπως ανέφερε βλάβη.
Συγκεκριμένα ο κ. Τράμπας ανέφερε ότι από τη Δευτέρα στις 12 το μεσημέρι και ενώ η χιονοκαταιγίδα βρισκόταν σε πλήρη εξέλιξη κόπηκε το ρεύμα εξαιτίας βλάβης σε ασφάλεια με αποτέλεσμα όσοι είχαν τριφασικό ρεύμα να μείνουν χωρίς ηλεκτρικό.
«Η αποκατάσταση της βλάβης είναι στα 50 μέτρα από εδώ δυο ασφάλειες για να σηκωθούν οι δυο φάσεις οι οποίες έπεσαν γιατί έγινε διακοπή ρεύματος. Και αυτό πίσω από τον ιππικό όμιλο Αθηνών που είναι στην οδό Καζαντζάκη. Έχω στείλει email έχω πάρει τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ και δεν έχει έρθει κανείς. Έτσι έχουμε μείνει περίπου 20 σπίτια
Κλείσιμο
χωρίς ρεύμα και μάλιστα υπάρχουν και άνθρωποι με σκλήρυνση κατά πλάκας και νεφροπαθείς και δεν έχουν ρεύμα».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.