Όπως έγινε γνωστό, χρειάστηκαν μόλις τρεις μήνες για να μάθουν τους στίχους του Ολυμπιακού Ύμνου, ο οποίος έχει μελοποιηθεί από τον Σπύρο Σαμαρά και τους στίχους του έχει γράψει ο Κωστής Παλαμάς.
Κλείσιμο
Αυτή όμως δεν ήταν η πρώτη φορά, που οι Κινέζοι δείχνουν πόσο αγαπούν τη χώρα μας και πόσο όμορφα μπορούν να αποδώσουν τραγούδια με ελληνικό στίχο.
Τον περασμένο χρόνο και με αφορμή τη συμπλήρωση 200 ετών από την Επανάσταση του 1821, καθηγήτριες και φοιτήτριες από το Πανεπιστήμιο Διεθνών Σπουδών της Σαγκάης και το Πανεπιστήμιο Διεθνών Σπουδών του Γκουανγκντόνγκ, είχαν τραγουδήσει Διοσύνη Σαββόπουλο και... «Ας κρατήσουν οι χοροί» -ήτοι, το κομμάτι που είχε επιλέξει η Επιτροπή«Ελλάδα 2021», για να «ντύσει» μουσικά τους εορτασμούς.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town