Ηλικιώμενη επιβάτιδα του πλοίου «Άγιος Νικόλαος» εντοπίστηκε νεκρή χθες το απόγευμα κατά τη διάρκεια του προγραμματισμένου δρομολογίου από την Αντίπαρο προς την Πούντα της Πάρου.
Άμεσα ενημερώθηκε το Λιμεναρχείο Πάρου, και ασθενοφόρο παρέλαβε την 87χρονη γυναίκα για να την μεταφέρει στο Κέντρο Υγείας προκειμένου να της παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.
Η ηλικιωμένη φέρεται να είχε χάσει τις αισθήσεις της, ενώ λίγο αργότερα διαπιστώθηκε ο θάνατός της από γιατρό του Αγροτικού Ιατρείου Αντιπάρου.
Από το Λιμεναρχείο Πάρου, που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!