Πανελλήνια Ομοσπονδία Πολιτιστικών Συλλόγων Βλάχων: Αυτό είναι το νέο Δ.Σ.
Επανεξελέγη πρόεδρος του Δ.Σ. ο Μιχάλης Μαγειρίας - Τα ονόματα του νέου Δ.Σ.
Παναγιώτης Σαββίδης
Την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο του Μιχάλη Μαγειρία, επιβεβαίωσαν τα μέλη της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Πολιτιστικών Συλλόγων Βλάχων, στη διάρκεια της εκλογοαπολογιστικής Γ.Σ. που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή στην Λάρισα.
Ο απερχόμενος πρόεδρος Μιχάλης Μαγειρίας και οι στενοί του συνεργατες, επανεξελέγησαν στο Δ.Σ., ανανεώνοντας τη θητεία τους στην ηγεσία της ΠΟΠΣ ΒΛΑΧΩΝ.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.