Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, ο Δήμος Δάφνης-Υμηττούκαι η δημοτική Επιτροπή Ισότητας των Φύλων, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας, το Σάββατο 12 Μαρτίου, θα διοργανώσει εκδήλωση, με θέμα «Η θέση της Γυναίκας στη σημερινή κοινωνία, μέσα από τους πολλαπλούς ρόλους της και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζει στην επαγγελματική της καταξίωση».
Γυναίκες από όλες τις γωνίες της πόλης της Δάφνης και του Υμηττού θα μιλήσουν ελεύθερα και θα μοιραστούν τις δικές τους εμπειρίες σχετικά με την προσπάθεια να κατακτήσουν τη σημερινή θέση τους στην κοινωνία.
Την όμορφη εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία της η κ. Άννα Καραμανλή, βουλευτής Νοτίου Τομέα Αθηνών της Νέας Δημοκρατίας και πρόεδρος Ειδικής Μόνιμης Επιτροπής της Βουλής για την Ισότητα, τη Νεολαία και τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, ενώ θα την πλαισιώσουν εθελοντικά και οι καλλιτέχνες Κέλλυ Βουδούρη (τραγούδι), Αχιλλέας Τρεμπίσκας (βιολί) και ο Γιώργος Καυγάς (κιθάρα).
Σύμφωνα με τους διοργανωτές, στην ξεχωριστή εκδήλωση θα τηρηθούν τα ισχύοντα, κατά την τρέχουσα περίοδο, μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας κατά της Covid-19.
Κλείσιμο
Ο αριθμός των ατόμων θα είναι περιορισμένος κι έτσι θα υπάρξει υποχρεωτική δήλωση συμετοχής στα τηλέφωνα 2132037871 και 2132037873, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.