Αντιπολεμική συναυλία διοργανώνουν στο Σύνταγμα οι φοιτητικοί σύλλογοι της Αθήνας με σύνθημα: «Δε φτάνει να αγαπάς τον άνθρωπο και την ειρήνη... πρέπει να αγωνίεσαι για αυτόν! (Γ. Ρίτσος)».
Στην αντιπολεμική συναυλία συμμετέχει και η Νατάσσα Μποφίλιου, η οποία όταν βγήκε στη σκηνή, είπε «Η μοναδική θέση που δεν θα προδώσει ποτέ κανέναν είναι η θέση του ανθρώπου».
Κλείσιμο
«Είναι πολύ σημαντικό αυτό που γίνεται σήμερα εδώ, χαίρομαι πάρα πολύ που συμμετέχω», δήλωσε στους δημοσιογράφους η γνωστή τραγουδίστρια.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town