Μεγάλη επιχείρηση στήθηκε το βράδυ της Τετάρτης από ΕΚΑΒ και Αστυνομία για τη σωτηρία ενόςπεντάχρονου παιδιού, το οποίο τραυματίστηκε σε πίστα motocross στα Ιωάννινα.
Το παιδάκι μεταφέρθηκε αρχικά σοβαρά τραυματισμένο, στο νοσοκομείο Φιλιατών.
Λόγω της κρισιμότητας της κατάστασής του κρίθηκε επιβεβλημένη η μεταφορά του στα Γιάννινα και στο νοσοκομείο Χατζηκώστα, το οποίο εφημέρευε.
Κλείσιμο
Άμεσα κινήθηκε ασθενοφόρο και με την παρουσία δύο γιατρών ξεκίνησε η διακομιδή.
Φτάνοντας στα Γιάννινα και στην έξοδο της Εγνατίας ανέμενε περιπολικό της Άμεσης Δράσης ώστε να συνδράμει και να διευκολύνει την γρήγορη κίνησή του μέχρι το νοσοκομείο.
Γιατροί και χειρουργείο είχαν τεθεί ήδη σε ετοιμότητα.
Το παιδί φέρει κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις και τραύματα στον θώρακα.
Οι ακριβείς συνθήκες τραυματισμού του διερευνώνται με τις πρώτες πληροφορίες να αναφέρουν ότι αυτός προήλθε όταν βρισκόταν σε μηχανή (μοτοκρος) με συγγενικό του πρόσωπο.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town