Ένα προτότυπο και απρόσμενο δώρο δέχθηκε ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, ο οποίος βρέθηκε σήμερα Σάββατο (16/4) στο Ηράκλειο για την κήρυξη των εργασιών του 2ου Προσυνεδρίου της Ν.Δ.
Πρόκειται για μια φωτογραφία που έχει τραβηχθεί το 1963, κατά την διάρκεια επίσκεψης του αειμνήστου πατέρα του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη, κατά την διάρκεια της οποίας είχε εξαγγείλει την ίδρυση του Περιφερειακού Ιατρείου Κορφών.
Το συναισθηματικής αξίας δώρο προσέφερε στον πρωθυπουργό ο πρόεδρος της κοινότητας Κορφών του δήμου Μαλεβυζίου κ. Κωστής Φαραζάκης, συνοδευόμενο κι από μια μαντινάδα:
«Kαλά κρατείς στη χώρα μας Κυριάκο το τιμόνι σαν την ακλή ανυφαντού που φαίνει το στημόνι».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.