Πλήθος κόσμου έχει συρρεύσει για το ελληνικό τελετουργικό γεγονός, την Περιφορά του Επιταφίου στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αθηνών. Οι πιστοί θα ακολουθήσουν, κρατώντας στα χέρια τους αναμμένες λαμπάδες.
Η έναρξη Ακολουθίας του Επιταφίου στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αθηνών Προεξάρχοντος του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος Ιερώνυμου ήταν στις 19:00 και στις 21:00 θα γίνει η Έξοδος του Επιταφίου.
Θα ακολουθηθεί η διαδρομή, Ιερός Ναός, Μητροπόλεως, Όθωνος, Λεωφ. Αμαλίας, Μνημείο του Άγνωστου Στρατιώτη, Β. Γεωργίου, Ερμού, Ευαγγελιστρίας, Ιερός Ναός.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!