Πλήθος κόσμου παραβρέθηκε στην περιφορά των Επιταφίων του Αγίου Ιωάννη, της Παναγίας και του Αγίου Φανουρίου στο Λουτράκι το βράδυ της Μεγάλης Παρασκευής.
Σε κλίμα κατάνυξης χιλιάδες πιστοί βγήκαν στους δρόμους της πόλης.
Κλείσιμο
Ο Επιτάφιος της Παναγίας της Γιάτρισσας ακολούθησε τη συνήθη διαδρομή από την παραλία του Λουτρακίου, ενώ ταυτόχρονα βάρκες είχαν αναμένα καπνογόνα.
Οπως επιτάσσει το έθιμο, ο Επιτάφιος μεταφέρθηκε για μια ακόμα φορά μέσα στη θάλασσα, όπου και έψαλαν τα εγκώμια.
Στο λιμάνι οι δύο επιτάφιοι του Αγίου Ιωάννου και του Αγίου Φανουρίου περίμεναν υπό τους ήχους των ψαλμωδιών της Φιλαρμονικής, η οποία προηγουμένως είχε συνοδεύσει τον Επιτάφιο του Αγίου Ιωάννη στην καθιερωμένη του διαδρομή μέχρι το εκκλησάκι του Αγίου Ανδρέα.
Οι τρεις επιτάφιοι της πόλης συναντήθηκαν και ενώθηκαν στο λιμάνι, ενώ οι χιλιάδες πιστοί τους ακολούθησαν και παρέμειναν μέχρι τέλους κρατώντας κεριά.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.