Νωρίτερα λόγω ανατροπής φορτηγού στο 59ο χιλιόμετρο τα αυτοκίνητα εκτρέπονταν στην παλαιά εθνική οδό Αθηνών- Κορίνθου μέσω του κόμβου της Κινέττας και ξαναεισέρχονταν στη νέα εθνική οδό από τον κόμβο των Αγίων Θεοδώρων
Κανονικά διεξάγεται η κίνηση των οχημάτων στην εθνική οδό Αθηνών-Κορίνθου, καθώς δόθηκαν στην κυκλοφορία όλες οι λωρίδες του αυτοκινητόδρομου.
Υπενθυμίζεται ότι νωρίτερα λόγω ανατροπής φορτηγού στο 59ο χιλιόμετρο τα αυτοκίνητα εκτρέπονταν στην παλαιά εθνική οδό Αθηνών- Κορίνθου μέσω του κόμβου της Κινέττας και ξαναεισέρχονταν στη νέα εθνική οδό από τον κόμβο των Αγίων Θεοδώρων, με αποτέλεσμα να υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.