Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε χθες βράδυ ανήλικη, μετά από κατανάλωση αλκοόλ στο Ηράκλειο.
Σύμφωνα με πληροφορίες του Creta24.gr, η 17χρονη κοπέλα ενώ διασκέδαζε σε καφέ-μπαρ στο κέντρο της πόλης αισθάνθηκε αδιαθεσία, με αποτέλσμα να μεταφερθεί με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο εφημερεύον νοσοκομείο.
Υποβλήθηκε στις απαραίτητες εξετάσεις και δεν κρίθηκε αναγκαία η νοσηλεία της, καθώς η κατάσταση της υγείας της δεν προκαλούσε ανησυχία.
Η Αστυνομία προχώρησε στη σύλληψη του 29χρονου υπεύθυνου του καφέ-μπαρ που διασκέδαζε η ανήλικη.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.