Ένα σοκαριστικό τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε σήμερα το πρωί στην Δυτική Θεσσαλονίκη, όταν μια οδηγός αυτοκινήτου έχασε τον έλεγχο και αφού παρέσυρε δύο κοπέλες, κατέληξε σε βιτρίνα αρτοζαχαροπλαστείου.
Το περιστατικό σημειώθηκε λίγο μετά τις 10 το πρωί επί της οδού Μιχ. Καραολή στην περιοχή των Συκεών, ενώ από το συμβάν τραυματίστηκαν και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο δύο νεαρές κοπέλες 15 και 22 ετών, χωρίς να διατρέχει κίνδυνο η ζωή τους.
Όπως ανέφεραν στο protothema.gr αυτόπτες μάρτυρες, το αυτοκίνητο πρώτα προσέκρουσε σε προστατευτικό κολονάκι που ήταν τοποθετημένο στο πεζοδρόμιο και στη συνέχεια χτύπησε τις δύο κοπέλες. «Είδα το ένα το κορίτσι να έχει κοπεί στο πόδι και να είναι μέσα στα αίματα. Προσπαθήσαμε να σταματήσουμε την αιμορραγία και καλέσαμε ασθενοφόρο», ανέφερε καταστηματαρχης της περιοχής που έτρεξε μόλις άκουσε τον εκκωφαντικό θόρυβο, τον οποίο περιέγραψε σαν έκρηξη.
Κλείσιμο
Ενας υπάλληλος σε κοντινό κατάστημα εστίασης που αντιλήφθηκε το συμβάν έτρεξε για να δώσει τις πρώτες βοήθειες στις δύο κοπέλες. Η μία, όπως είπε στο protothema.gr, είχε κοπεί βαθιά στο πόδι από τα γυαλιά της βιτρίνας που έγινε κομμάτια, ενώ η δεύτερη είχε χτυπήσει λιγότερο στο σώμα και το κεφάλι. «Η οδηγός και τα κορίτσια ήταν σε κατάσταση σοκ», περιέγραψε.
Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, η οδηγός του αυτοκινήτου, ήταν περίπου 35 ετών και για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία, έχασε τον έλεγχο, ανέβηκε στο πεζοδρόμιο, χτύπησε τις δύο κοπέλες που κινούνταν πεζες και στη συνέχεια σταμάτησεστη βιτρίνα του καταστήματος. Πληροφορίες αναφέρουν ότι οι δύο κοπέλες έπεσαν και τραυματίστηκαν πάνω στη βιτρίνα του ζαχαροπλαστείου.
Με την κορυφαία διατροφική υποστήριξη της σειράς Herbalife24, επτά εξαιρετικοί αθλητές είναι έτοιμοι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό για να κατακτήσουν την κορυφή