Καταστροφικό είναι το πέρασμα της φωτιάς που ξέσπασε το απόγευμα της Τρίτης στην Πεντέλη και η οποία μαίνεται μέχρι αυτή την ώρα.
Η φωτιά επεκτείνεται και τα μέτωπα είναι δεκάδες σε Πεντέλη, Ανθούσα, Γέρακα και Παλλήνη με τις δυνάμεις της Πυροσβεστικής να δίνουν μεγάλο αγώνα, ενώ παράλληλα παλεύουν με πολύ ισχυρούς ανέμους.
Στο πέρασμά της κατέκαψε δασική έκταση, σημαντικό πράσινο πνεύμονα για την Αττική και προκάλεσε εκτεταμένες ζημιές σε κατοικίες.
Δείτε τις πρώτες εικόνες από τα καμένα στον Γέρακα:
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!