Η σορός της γυναίκας μεταφέρθηκε στο νεκροτομείο Αθηνών για διενέργεια νεκροψίας - νεκροτομής
Για τον εντοπισμό σορού στη θαλάσσια περιοχή δυτικά της νησίδας του Αγίου Γεωργίου Σαρωνικού κόλπου ενημερώθηκε εχθές (15 Αυγούστου) το μεσημέρι η Λιμενική Λαυρίου.
Άμεσα στην περιοχή μετέβη περιπολικό σκάφος Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. όπου εντόπισε και περισυνέλεξε την σορό γυναίκας σε κατάσταση σήψης, ηλικίας περίπου 55-60 ετών, ύψους περίπου 1,65μ και κανονικής σωματικής διάπλασης.
Η σορός της γυναίκας μεταφέρθηκε στο νεκροτομείο Αθηνών για διενέργεια νεκροψίας - νεκροτομής.
Διενεργείται προανάκριση, από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Λαυρίου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town