Άρθηκε η απαγόρευση απόπλου του επιβατηγού - οχηματαγωγού «Διαγόρας» στο λιμάνι Βαθύ τηςΣάμου, το οποίο είχε προσκρούσει στην προβλήτα, κατά τη διαδικασία πρόσδεσής του.
Το πλοίο εκτελεί δρομολόγιο από το λιμάνι του Πειραιά προς Μύκονο, Λέρο, Πάτμο, Άγιο Κήρυκο, Φούρνους, Βαθύ Σάμου, Χίο, Μυτηλίνη, Λήμνο, Καβάλα, με 356 επιβάτες και δυο φορτηγά, 81 ΙΧ οχήματα και 19 δίκυκλα.
Μετά την κατάθεση πιστοποιητικών αξιοπλοΐας απο τον νηογνώμονα που το παρακολουθεί, το πλοίο έλαβε άδεια απόπλου για συνέχιση του δρομολογίου του.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town