Επεισοδιακή σύλληψη διακινητή μεταναστών στην Εγνατία Οδό
Πρόκειται για 43χρονο, ο οποίος μετέφερε παράνομα αλλοδαπούς, δύο εκ των οποίων στο πορτ μπαγκάζ
Στη σύλληψη 43χρονου, που ενέχεται σε παράνομη μεταφορά αλλοδαπών, προχώρησαν αστυνομικοί στη Θεσσαλονίκη.
Σύμφωνα με την Αστυνομία, στο πλαίσιο περιπολιών στην Εγνατία Οδό, στο ύψος του κόμβου Ρεντίνας, αστυνομικοί εντόπισαν Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο με αλλοδαπές πινακίδες κυκλοφορίας, ο οδηγός του οποίου, προκειμένου να αποφύγει επικείμενο έλεγχο, αρχικά ανέπτυξε ταχύτητα και στη συνέχεια το ακινητοποίησε προσπαθώντας να διαφύγει πεζός. Έπειτα από πεζή καταδίωξη ακινητοποιήθηκε και συνελήφθη, παρά τη σθεναρή αντίσταση που προέβαλε.
Πρόκειται για 43χρονο αλλοδαπό, ο οποίος μετέφερε παράνομα αλλοδαπούς, δύο εκ των οποίων στο πορτ μπαγκάζ, που στερούνταν εγγράφων για τη νόμιμη παραμονή τους στην ελληνική επικράτεια.
Προανάκριση διενεργείται από αστυνομικούς του Τμήματος Διαχείρισης Μετανάστευσης Θεσσαλονίκης. Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον αρμόδιο εισαγγελέα.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!