Σε εξέλιξη βρίσκεται νέα συγκέντρωση στο Αρχαιολογικό Μουσείο (Πατησίων) κατά της δημιουργίας σταθμού μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων ενώ θα ακολουθήσει πορεία. Η νέα συγκέντρωση έχει οργανωθεί από την πρωτοβουλία «Όχι Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων», ενώ έξώ από το Αρχαιολογικό μουσείο έχουν συγκεντρωθεί περίπου 300 άτομα.
Στο σχετικό κάλεσμα αναφέρεται ότι «θέλουμε μια πλατεία ζωντανή για όλους και όλες. Μια πλατεία με πράσινο και χώρο, μια πλατεία της συνύπαρξης, της αλληλεγγύης και της συντροφικότητας. Δε χαρίζουμε τα Εξάρχεια στο κέρδος και την τουριστικοποίηση», αναφέρεται στο κάλεσμα.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!