Πρόκειται για τον Μάριο Δρέπα, του Στέλιου και της Μαγδαλήνης, που γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη.
Δείτε φωτογραφίες:
Κλείσιμο
Η συγκεκριμένη δημοσιοποίηση έχει διάρκεια έξι μηνών και σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση αποσκοπεί στην προστασία του κοινωνικού συνόλου, των ανηλίκων, των ευάλωτων ή ανίσχυρων πληθυσμιακών ομάδων και προς ευχερέστερη πραγμάτωση της αξίωσης της Πολιτείας για τον κολασμό των παραπάνω αδικημάτων.
Υπενθυμίζεται ότι αφέθηκε ελεύθερος με περιοριστικούς όρους, μετά την απολογία του χθες στον ανακριτή Πολυγύρου, ο 24χρονος που καταγγέλθηκε από 14χρονη ότι τη βίασε σε περιοχή της Χαλκιδικής.
Ο κατηγορούμενος αρνήθηκε τα εις βάρος του αποδιδόμενα αδικήματα του βιασμού και της τέλεσης γενετήσιων πράξεων με ανήλικη. Η μήνυση που είχε κατατεθεί εναντίον του αφορούσε δύο περιστατικά, το πρώτο τον περασμένο Αύγουστο και το δεύτερο πριν από δύο εβδομάδες.
Οι περιοριστικοί όροι που αποφασίστηκε να του επιβληθούν είναι οι εξής: απαγόρευση εξόδου από τη χώρα, εμφάνιση δύο φορές το μήνα στο αστυνομικό τμήμα του τόπου διαμονής και απαγόρευση προσέγγισης και επικοινωνίας της ανήλικης.
Το χρονικό της υπόθεσης
Σύμφωνα με πληροφορίες του protothema.gr, το κοριτσάκι, είχε πέσει στα νύχια του 24χρονου, συντοπίτη της λίγες μέρες νωρίτερα, ο οποίος την ακινητοποίησε κάτω απο αδιευκρίνιστες συνθήκες, εκτόνωσε στο παιδικό κορμί της τα αρρωστημένα του ένστικτα και στη συνέχεια την εγκατέλειψε.
Το κοριτσάκι, σε κατάσταση σοκ, κατήγγειλε το συμβάν στην Αστυνομία και το μεσημέρι της περασμένης Πέμπτης 22 Σεπτεμβρίου, ο βιαστής εντοπίστηκε και συνελήφθη.
Το εφιαλτικό σκηνικό για τη μικρή μαθήτρια σημειώθηκε στις 21:00 της Παρασκευής 16 Σεπτεμβρίου. Η 14χρονη βρέθηκε στην παραλία της Νέας Σκιώνης με τον 24χρονο, ο οποίος είναι κάτοικος της περιοχής. Είχε πέσει το σκοτάδι όταν, όπως είπε η μικρή στους αστυνομικούς του Τμήματος Κασσάνδρας, ο δράστης της χίμηξε και, κρατώντας τη χειροπόδαρα, τη βίασε.
Η μικρή, στην κατάθεση που είχε δώσει στην Αστυνομία και παρουσία ψυχολόγου, περιέγραψε το σκηνικό του τρόμου, ενώ εξετάστηκε και από ιατροδικαστή.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.