Να σπάσουν τον φραγμό της αστυνομίας και να περάσουν περάσουν από τα δρακόντεια μέτρα ασφαλείας κατάφεραν τρεις γυναίκες που συμμετείχαν σε διαμαρτυρία υγειονομικών για τις αναστολές, με αποτέλεσμα να φτάσουν στον χώρο που οι επίσημοι πραματοποιούσαν δηλώσεις, μετά το τέλος της παρέλασης στη Θεσσαλονίκη.
Μάλιστα, οι γυναίκες κατάφεραν να φτάσουν πολύ κοντά στην Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου και φώναξαν συνθήματα ζητώντας να επιστρέψουν στην εργασία τους οι ανεμβολίαστοι υγειονομικοί που βρίσκονται σε αναστολή.
Κλείσιμο
Τα άτομα φώναξαν «ντροπή σας» και «αίσχος», με την Κατερίνα Σακελλαροπούλου να διατηρεί την ψυχραιμία της και να περιμένει να απομακρυνθούν για να στείλει το δικό της μήνυμα.
Οι γυναίκες απομακρύνθηκαν με την επέμβαση των αστυνομικών, ενώ στον χώρο της παρέλασης, στην Λεωφόρο Μεγάλου Αλεξάνδρου, παραμένουν δύο ομάδες υγειονομικών που συνεχίζουν τη διαμαρτυρία με συνθήματα, υπό την επιτήρηση των αστυνομικών.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town