Στα δικαστήρια στην πρώην Σχολή Ευελπίδων οδηγήθηκε το απόγευμα της Τρίτης ο «βιαστής με το τατουάζ» του Παλαίου Φαλήρου, προκειμένου να βρεθεί ενώπιον του ανακριτή. Ο 45χρονος ζήτησε και έλαβε προθεσμία προκειμένου να απολογηθεί μεθαύριο Πέμπτη.
O Spartak Dyrmishi οδηγήθηκε ενώπιον της 1ης τακτικής ανακρίτριας χωρίς δικηγόρο. Φορούσε αλεξίσφαιρο γιλέκο και φούτερ με κουκούλα που κάλυπτε το κεφάλι του, ενώ διακρινόταν το δίγραμμο τατουάζ στο αριστερό του χέρι. Σημειώνεται πως οι κατηγορίες που του αποδίδονται είναι βιασμός, απόπειρα βιασμού και αρπαγή.
Υπενθυμίζεται ότι ο 45χρονος συνελήφθη καθώς κατηγορείται για τον βιασμό μίας 34χρονης γυναίκας στο Παλαίο Φάληρο καθώς και για την απόπειρα βιασμού μίας ακόμα γυναίκας στην ίδια περιοχή.
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες από την μεταφορά του στα δικαστήρια:
Σύμφωνα με πληροφορίες ο 45χρονος ήταν μόνος του στο διαμέρισμα ενώ το γεγονός ότι είχε μαζί του τρόφιμα που θα μπορούσαν να τον συντηρήσουν για λίγες ημέρες, εκτιμάται ως μέρος του σχεδίου του να κρυφτεί μέχρι η υπόθεση να «ξεθυμάνει» ώστε στη συνέχεια να διαφύγει από την Αλβανία σε χώρα του εξωτερικού.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.