Στο θάρρος την ευθυκρισία, την γενναιότητα αλλά και τη λαμπρή διαδρομή του Αντώνη Σκυλλάκου στη δημοσιογραφία αναφέρθηκε η πρόεδρος της ΕΣΗΕΑ
Μέσα σε κλίμα οδύνης και έντονης συναισθηματικής φόρτισης η οικογένεια, φίλοι και δεκάδες συνάδελφοι αποχαιρέτησαν τον δημοσιογράφο Αντώνη Σκυλλάκο, στην τελευταία του κατοικία στο Δημοτικό κοιμητήριο Μελισσίων το μεσημέρι του Σαββάτου.
Ιδιαίτερα αγαπητός στον δημοσιογραφικό κόσμο ο Αντώνης Σκυλλάκος διέπρεψε ως ρεπόρτερ αλλά και διευθυντικό στέλεχος και η αιφνίδια απώλεια του, χθες, προκάλεσε σοκ.
Ο Θεόδωρος Ρουσσόπουλος και η Μάρα Ζαχαρέα
Γιώργος Παπαδάκης
Σωτήρης Ξενάκης
Σταύρος Θεοδωράκης
Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου
Χρήστος Παπουτσής
Κλείσιμο
Στον επικήδειο λόγο της η πρόεδρος της ΕΣΗΕΑ, Μαρία Αντωνιάδου, μίλησε εκ μέρους του ΔΣ της Ένωσης για το θάρρος την ευθυκρισία, την γενναιότητα του Αντώνη Σκυλλάκου αλλά και τη λαμπρή του διαδρομή στη δημοσιογραφία.
Η απώλεια του Αντώνη Σκυλλάκου αφήνει δυσαναπλήρωτο κενό στον χώρο, θα μας λείψει η αγωνιστικότητα του η φιλία του, ο λόγος του και οι πρωτοπόρες ιδέες του, τόνισε .
Τα συλλυπητήρια στην σύζυγο του Ευαγγελία και την κόρη του Χριστιάνα, εκ μέρους της ΕΣΗΕΑ, μετέφερε η κυρία Αντωνιάδου.
Στεφάνια μεταξύ άλλων έστειλαν η ΕΣΗΕΑ, το ΑΠΕ-ΜΠΕ και η οικογένεια Αντώνη Σαμαρά.
Στην κηδεία παρέστησαν μεταξύ άλλων οι: Χρήστος Παπουτσής, ο Θόδωρος Ρουσόπουλος, Συλβάνα Ράπτη, Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, Σταύρος Θεοδωράκης, ο πρόεδρος του ΑΠΕ-ΜΠΕ Αιμίλιος Περδικάρης και ο πρώην πρόεδρος του Πρακτορείου Μιχάλης Ψύλλος, καθώς και μέλη του ΔΣ της ΕΣΗΕΑ και του ΕΔΟΕΑΠ.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!