Στο αυτόφωρο οδηγούνται αύριο ο αντιδήμαρχος του Δήμου Φιλιατών Θεσπρωτίας και ένας εργαζόμενος, κατηγορούμενοι για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ζώων.
Ειδικότερα, χθες το μεσημέρι με τηλεφώνημα αγνώστου ενημερώθηκε η Αστυνομία πως εργαζόμενος στο Δημοτικό Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων πέταξε στα σκουπίδια κάποια κουτάβια.
Κατά την έρευνα που ακολούθησε δεν βρέθηκαν τα άτυχα ζωάκια, όμως ο εργαζόμενος, όταν ρωτήθηκε από τους αστυνομικούς, είπε πως κατ' εντολή του αρμόδιου αντιδημάρχου πέταξε στα σκουπίδια 6 κουτάβια και συνελήφθη.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town