Τραγωδία στη Βόρεια Εύβοια, καθώς έφυγε από τη ζωή το μεσημέρι του Σαββάτου ένας 55χρονος δασεργάτης τον οποίο καταπλάκωσε πεύκο στην περιοχή του Ρετσινόλακκου.
Σύμφωνα με πληροφορίες του evima.gr ο άτυχος δασεργάτης δεν άντεξε, μέχρι να φτάσει στο νοσοκομείο της Χαλκίδας και άφησε την τελευταία του πνοή μέσα στο ασθενοφόρο από εσωτερική αιμορραγία, όπως δήλωσε αποκλειστικά ο αντιδήμαρχος Δήμου Μαντουδίου, Γιώργος Σταμούλος.
Ο κ. Σταμούλος, εμφανώς εξοργισμένος και φανερά λυπημένος, ξέσπασε σε δάκρυα λέγοντας χαρακτηριστικά: «Έφυγε ένας συντοπίτης μας γιατί το ασθενοφόρο έκανε δυόμιση ώρες να φτάσει. Αίσχος και ντροπή για την κατάσταση που επικρατεί με το ΕΚΑΒ. Έχουμε αλλεπάλληλες φορές επισημάνει το κίνδυνο, αλλά δυστυχώς αυτό που φοβόμασταν έγινε. Έφυγε ένας συνάνθρωπος μας γιατί δεν υπάρχει ασθενοφόρο στο δήμο μας».
Ο άτυχος δασεργάτης τραυματίστηκε θανάσιμα, όταν καταπλακώθηκε από ένα πεύκο, την ώρα που εργαζόταν.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.