Με προβλήματα πραγματοποίειται και σήμερα η κυκλοφορία των οχημάτων στην ευρύτερη περιοχή των Αθηνών, μεσημέρι Παρασκευής. Αυτή την ώρα «μποτιλιαρισμένη» είναι η κάθοδος της λεωφόρου Κηφισού από το ύψος της Μεταμόρφωσης έως και το Αιγάλεω με τα οχήματα να σχηματίζουν ουρά χιλιομέτρων. Στο ρεύμα εξόδου η κίνηση ξεκινά από το ύψος του Ρέντη.
Μποτιλιαρισμένη είναι και η λεωφόρος Κατεχάκη και στα δύο ρεύματα, αλλά και η λεωφόρος Κηφισιάς στο ρεύμα ανόδου από τη συμβολή της λεωφόρου με την Κατεχάκη μέχρι και το ύψος της Φιλοθέης και στο καθοδικό στο ύψος της Φιλοθέης. Επιπλέον με πολύ χαμηλές ταχύτητες κινούνται τα οχήματα στην λεωφόρο Ποσειδώνος στο ύψος του παλιού αεροδρομίου και συγκεκριμένα στο ρεύμα προς Πειραιά. Ακόμη προβλήματα παρατηρούνται στην οδό Αχιλλέως στην κατεύθυνση προς το κέντρο της Αθήνας καθως και στην οδό Πειραιως και στα δύο ρεύματα. Επίσης με πολύ χαμηλές ταχύτητες γίνεται η κυκλοφορία στην λεωφόρο Αμαλίας, στην κάθοδο της Βασιλίσσης Σοφίας, στην λεωφόρο Βεϊκου προς την λεωφόρο Γαλατσίου καθώς και στην λεωφόρο Αλίμου - Κατεχάκη.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.