Στιγμές αγωνίας έζησαν αργά το απόγευμα του Σαββάτου (10/12) εργαζόμενοι σε κεντρικό πρακτορείο του ΟΠΑΠ στη Λάρισα, στη θέα δύο ατόμων που εισέβαλαν στο χώρο και με την απειλή μαχαιριού απέσπασαν χρηματικό ποσό.
Το συμβάν, σύμφωνα με το onlarissa, έλαβε χώρα λίγο πριν τις 18.00, όταν δύο άντρες φορώντας φόρμες, μπήκαν στο πρακτορείο κι ο ένας από τους δύο έβγαλε μαχαίρι ζητώντας από εργαζόμενο να του δώσει χρήματα.
Ο τελευταίος φέρεται να τους έδωσε ποσό περί τα 400 με 500 ευρώ, με τους δύο δράστες να αποχωρούν.
Η αστυνομία έχει εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό τους.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.